Image
CdT Management Board

 

Prevoditeljskim centrom upravlja Upravni odbor. Svakodnevne djelatnosti Centra obavljaju zaposlenici u Luksemburgu pod rukovodstvom direktora.

U Upravnom odboru Centra zastupljene su države članice EU-a, Europska komisija i većina klijenata Centra, a sastoji se od punopravnih članova i zamjenika članova:

Nakon imenovanja u Upravni odbor članovi moraju predati izjavu o interesima u skladu s politikom Centra koja se odnosi na sprječavanje sukoba interesa i upravljanje njima. Svrha je te izjave utvrditi bilo kakve potencijalne ili postojeće sukobe interesa bilo kojeg člana u pogledu njihova članstva u Upravnom odboru i omogućiti Centru poduzimanje odgovarajućih mjera kad je to potrebno.

Životopisima članova Upravnog odbora možete pristupiti putem sučelja za pretraživanje u nastavku:

Europska komisija

Christos Ellinides
Chairman
Merit-Ene Ilja
Punopravni član/članica
Marcus Angioni
Zamjenski član/članica

Europski parlament

Valter Mavrič
Punopravni član/članica
Véronique Rosenkranz
Zamjenski član/članica

Vijeće Europske unije

Katelijn Serlet
Punopravni član/članica
Andreea Ivanescu
Zamjenski član/članica

Sud Europske unije

Thierry Lefèvre
Punopravni član/članica
Jurga Haenel
Zamjenski član/članica

Europska središnja banka

Rossana Villani
Punopravni član/članica

Europski revizorski sud

Pilar Calvo Fuentes
Punopravni član/članica
Pawel Szuba
Zamjenski član/članica

Europski gospodarski i socijalni odbor

Eleonora Di Nicolantonio
Punopravni član/članica
Florence Melaerts
Zamjenski član/članica

Europski odbor regija

Eric Lavigne
Punopravni član/članica
Elena Bravo Casado
Zamjenski član/članica

Europska investicijska banka

Maria Bühler
Punopravni član/članica
Thierry Fontenelle
Zamjenski član/članica

Europski ombudsman

Marie-Pierre Darchy
Punopravni član/članica
Alessandro Del Bon
Zamjenski član/članica

Europska agencija za kontrolu ribarstva

Niall McHale
Punopravni član/članica
Rieke Arndt
Zamjenski član/članica

Agencija Europske unije za temeljna prava

Nicole Romain
Punopravni član/članica
Michail Beis
Zamjenski član/članica

Agencija Europske unije za svemirski program

Patrick Hamilton
Punopravni član/članica

Agencija Europske unije za kibersigurnost

Ingrida Taurina
Punopravni član/članica

Europska obrambena agencija

Gianluca Serra
Punopravni član/članica
David Peers
Zamjenski član/članica

Europska agencija za lijekove

Alexios Skarlatos
Punopravni član/članica
Monica Buch Garcia
Zamjenski član/članica

Europska agencija za kemikalije

Shay O’Malley
Punopravni član/članica
John Wickham
Zamjenski član/članica

Agencija za europsku graničnu i obalnu stražu

Christos Georgiadis
Punopravni član/članica
Miguel Pereira
Zamjenski član/članica

Europska agencija za sigurnost i zdravlje na radu

Andrew Smith
Punopravni član/članica
Mónika Azaola
Zamjenski član/članica

Europska agencija za pomorsku sigurnost

Dominika Lempicka-Fichter
Punopravni član/članica
Steven Dunlop
Zamjenski član/članica

Europska agencija za okoliš

Katja Rosenbohm
Punopravni član/članica
Gülcin Karadeniz
Zamjenski član/članica

Europska izvršna agencija za klimu, infrastrukturu i okoliš

Merit-Ene Ilja
Punopravni član/članica

Europska izvršna agencija za obrazovanje i kulturu

Merit-Ene Ilja
Punopravni član/članica

Europska izvršna agencija za zdravlje i digitalno gospodarstvo

Merit-Ene Ilja
Punopravni član/članica

Izvršna agencija za Europsko vijeće za inovacije i MSP-ove

Merit-Ene Ilja
Punopravni član/članica

Izvršna agencija Europskog istraživačkog vijeća

Merit-Ene Ilja
Punopravni član/članica

Europska izvršna agencija za istraživanje

Merit-Ene Ilja
Punopravni član/članica

Agencija Europske unije za željeznice

Anna Gigantino
Punopravni član/članica
Salvatore Ricotta
Zamjenski član/članica

Europska agencija za sigurnost hrane

James Ramsey
Punopravni član/članica
Alessandra Fantini
Zamjenski član/članica

Agencija Europske unije za azil

Anis Cassar
Punopravni član/članica
Stephen Rizzo
Zamjenski član/članica

Europski centar za sprečavanje i kontrolu bolesti

Karen Aimard
Punopravni član/članica
Antje Daume
Zamjenski član/članica

Agencija Europske unije za osposobljavanje u području izvršavanja zakonodavstva

Roeland Woldhuis
Punopravni član/članica
Maria Molina-Sierra
Zamjenski član/članica

Zajedničko poduzeće za europsku željeznicu

Giorgio Travaini
Punopravni član/članica

Agencija Europske unije za suradnju u kaznenom pravosuđu

Eszter Karoliny
Punopravni član/članica

Europska zaklada za osposobljavanje

Sofia Sakali
Punopravni član/članica
Cécile Beelaerts
Zamjenski član/članica

Europska zaklada za poboljšanje životnih i radnih uvjeta

Mary McCaughey
Punopravni član/članica
Ciara Burbridge
Zamjenski član/članica

Europski institut za ravnopravnost spolova

Jane Shreckengost
Punopravni član/članica

Europski centar za praćenje droga i ovisnosti o drogama

Rosemary de Sousa
Punopravni član/članica
Marie-Christine Ashby
Zamjenski član/članica

Ured Zajednice za biljne sorte

Francesco Mattina
Punopravni član/članica

Ured Europske unije za intelektualno vlasništvo

Andrea di Carlo
Punopravni član/članica
Inge Buffolo
Zamjenski član/članica

Agencija Europske unije za suradnju tijela za izvršavanje zakonodavstva

Dietrich Neumann
Punopravni član/članica
Mirela Mladenova
Zamjenski član/članica

Ured europskog javnog tužitelja

Olivier Ramsayer
Punopravni član/članica
Telemachos Telemachou
Zamjenski član/članica

Austrija

Ulrike Köhler
Punopravni član/članica

Belgija

Andy Detaille
Punopravni član/članica
Bernard Latour
Zamjenski član/članica

Cipar

Natassa Avraamides-Haratsi
Punopravni član/članica
Demetris Hasikos
Zamjenski član/članica

Danska

Yasmin Labeni Pedersen
Punopravni član/članica
Nadja Schou Lauridsen
Zamjenski član/članica

Estonija

Mari Peetris
Punopravni član/članica

Finska

Eeva Kaunismaa
Punopravni član/članica

Francuska

Natacha Ficarelli
Punopravni član/članica
Pierre-Louis Lobel
Zamjenski član/članica

Grčka

Sofia Stamatelli
Punopravni član/članica
Styliani Kromlidou
Zamjenski član/članica

Hrvatska

Marija Kaluđer
Punopravni član/članica
Tatjana Pantić Mikulić
Zamjenski član/članica

Irska

Philip Grant
Punopravni član/članica
Michael Williams
Zamjenski član/članica

Italija

Filippo Ghersini
Punopravni član/članica

Latvija

Māris Baltiņš
Punopravni član/članica
Arturs Krastiņš
Zamjenski član/članica

Litva

Andrius Pauga
Punopravni član/članica
Aleksas Dambrauskas
Zamjenski član/članica

Luksemburg

Jean Olinger
Punopravni član/članica
Nathalie Grignard
Zamjenski član/članica

Malta

Julie Bonello
Punopravni član/članica
Donatienne Spiteri
Zamjenski član/članica

Mađarska

Endre Gáspár
Punopravni član/članica

Nizozemska

Wolfram Metz
Punopravni član/članica
Teresa Morris-Drew
Zamjenski član/članica

Njemačka

Matthias Gruber
Punopravni član/članica
Roland Schmieger
Zamjenski član/članica

Poljska

Kinga Drożdżal
Punopravni član/članica
Justyna Cichowska
Zamjenski član/članica

Portugal

Carlos Duarte
Punopravni član/članica
Filipe Honrado
Zamjenski član/članica

Rumunjska

Mihai Constandache
Punopravni član/članica

Slovačka

Roman Suchý
Punopravni član/članica

Slovenija

Boštjan Zupančič
Punopravni član/članica
Jana Zidar Forte
Zamjenski član/članica

Španjolska

Alicia Cocero
Punopravni član/članica
Carlos Moreno
Zamjenski član/članica

Švedska

Marie Van Dorrestein
Punopravni član/članica
Jeffrey Ganellen
Zamjenski član/članica